Loading...
Bilury Hotel
İletişim Bilgileri
Sefa Çamlık, İnönü Cd. No:71, 10400 Ayvalık / Balıkesir
Sosyal Ağlar

Ayvalık Gezilecek Yerler

AYVALIK

AYVALIK

Osmanlı kayıtlarında 1770 tarihindeki deniz savaşı ile söz edilmeye başlanan Ayvalık, 1789’dan itibaren önemli bir metropolitlik ve gayri Müslimlerin yaşadığı özerk bir bölge olarak öne çıkmaktadır. Bu özerklik kentte yaşayan Rum ahalinin 1821 Yunan ayaklanmasına katılmasına kadar sürer.

Devamı
CUNDA ADASI

CUNDA ADASI

Cunda ya da Alibey Adası, idari bakımdan Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı bir ada. Ayvalık koyundaki Ayvalık Adaları olarak adlandırılan irili ufaklı 22 adanın içerisinde yerleşime açık tek ada Alibey'dir. Türkiye'nin Ege Denizi'nde bulunan sırasıyla Gökçeada, Bozcaada ve Uzun Ada'dan sonra 4. büyük adasıdır. 

Devamı
ŞEYTAN SOFRASI

ŞEYTAN SOFRASI

Şeytan Sofrası, Ayvalık ilçe merkezinin 8 km güneyinde bulunan hakim büyük kayalık tepelerin üzerindedir. Mevkiden tüm Ayvalık Adaları ve Midilli Adası’nın manzarası gözükmektedir. Üzerinde Şeytan’ın ayak izi bulunduğuna inanılan, halkın madeni para atarak dilek dilediği eski bir lav birikintisidir.

Devamı
KÜÇÜKKÖY

KÜÇÜKKÖY

Küçükköy veya Yeni Çarohori, Ayvalık ilçesine bağlı bir köyken 1970 yılında belde yapılmıştır. Aynı zamanda halk arasında Sarımsaklı olarak bilinen bölgedir. Belde, 2013 yılında çıkan Büyükşehir Belediyesi yasası ile aynı adla tek mahalleye dönüşmüş ve Ayvalık Belediyesi'nin mahallesi olmuştur.

Devamı
SARIMSAKLI PLAJI

SARIMSAKLI PLAJI

Sarımsaklı Plajı, Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy beldesinde bulunmaktadır. İlçe merkezine 8 km uzaklıktadır. 7 km uzunluğunda ve 100 m eninde bir kumsalı olan plaj; birçok konaklama tesisine, kafeteryaya özellikle deniz mahsulleri satan restoranlara ve gazinolara sahiptir.

Devamı
BADAVUT PLAJI

BADAVUT PLAJI

Ege Denizinin İncisi olarak da öne çıkan Badavut Plajı özellikle kalabalıktan kurtulmak isteyenler için özel bir alternatif olarak öne çıkıyor. Masmavi denizi ve güzel kumsalı ile beğeni toplayan plajlar arasında yer almaktadır.

Devamı