Loading...
Bilury Hotel
İletişim Bilgileri
Sefa Çamlık, İnönü Cd. No:71, 10400 Ayvalık / Balıkesir
Sosyal Ağlar

BADAVUT PLAJI

Badavut Plajı aslına bakılırsa daha sakin ve daha nezih bir ortam içerisinde denize girme olanağı vermektedir. Bulunduğu merkeze biraz uzak olduğundan dolayı çok fazla insanın gelmediği yerler arasında bulunuyor. Fakat mavi bayrağı ile beraber bakanlık nezdinde rahatlıkla denize girme imkanı sağlayan özel plajlar arasında yer almaktadır. Bu sebepten dolayı bölgeden veya ülkenin farklı yerlerinden Badavut plajı merak edenler ve sakinlik isteyenler için özel bir olanak tanıyor.

Badavut Plajı Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bulunan en özel plajlar arasında yer almaktadır. Özellikle Ege'nin en önemli sahil beldeleri olarak öne çıkan Ayvalık ile Sarımsaklı arasında bulunuyor. Bu doğrultuda bağlı bulunduğu ilçeye yaklaşık olarak 13 kilometre mesafede yer almaktadır. Bölgeye rahatlıkla Ayvalık üzerinden dolmuşlar ya da toplu taşımalar eşliğinde ulaşım sağlamak mümkün. Aynı zamanda Sarımsaklı Beldesi üzerinden de ulaşım sağlanabilir. Özel araçlarla gitmek isteyenler Ayvalık Devlet Hastanesi üzerinden Ahmet Taner Kışlalı Caddesini takip ederek plaja ulaşabilir.

Badavut Plajı Sağlık Bakanlığı'ndan onay almış mavi bayrağa sahip en güzel sahil yerlerinden biridir. Özellikle bilindiği gibi Ayvalık’ın denizi genelde sığ olarak öne çıkıyor. O sebepten dolayı küçük ve büyük herkes rahatlıkla denize girebilir. Plajda aynı zamanda kafeterya bulunmakta ve yiyecek ve içecek imkanı elde edilmektedir. Diğer yandan İnci kum tanesi geniş plajı üzerinden rahatça güneşlenme ve dinlenme imkanı sağlamaktadır.

Badavut Plajının çevresinde kamp yerleri bulunmaktadır. Özellikle kumsalı geniş bir yapıya sahip olduğu için hem araçlar vasıtasıyla hem de çadır üzerinden kamp kurulabilir. Bu doğrultuda kamp alanlarının ücretsiz olduğunu söylemek mümkündür. Bireysel olarak kan kurulabilir ve Badavut plajının keyfi en iyi şekilde çıkarılabilir. Ayrıca günün 24 saati boyunca açık kamp alanı sayesinde, yaz aylarının tadını keyifli bir biçimde çıkarmak mümkün.